Deneme

İçindeki Güç

  Çoğumuz ne zaman sıkıntıya düşsek bize uzanacak bir el ararız. Çünkü bir kuyuya düşmüşüzdür ve bizi o kuyudan çekip çıkaracak bir ip bulmak için bakar dururuz etrafımıza. İnsan çaresiz hissettiğinde sisin kapladığı bir yolda gibi hisseder kendini. Ne önünü görebilir ne de yolunu. Bir güneş açsa da dağılsa tüm sis, yoluma devam etsem diye bekler durur. Ancak bilinmelidir ki çoğu zaman ne bir anda güneş açar dağılır sis ne de birileri kuyuya ip sarkıtır.

Hayat, dizi ve filmlerdeki tesadüfler kadar tekdüze değildir. Hayat, içerisinde yüzlerce olasılık barındırır ve bu olasılıkları lehimize çevirmek ancak ve ancak bizim elimizdedir. Dolayısıyla sıkıntıya düştüğümüzde birilerinin bizi kurtarmasını beklemek yerine kurtuluş yollarını kendimiz arayıp bulmalıyız. Çünkü her insanın beklediği güç aslında içinde yatmaktadır. Bu yüzdendir ki insan kendini fark etmelidir. Değerli olduğunu, isterse her şeyi başarabileceğini, eğer yürümeye devam ederse tünelin sonundaki ışığı bulabileceğini bilmelidir. İçindeki kahramana güvendiğinde zorlukların içinde saklanmış olan mucizeleri de keşfedecektir bittabi. Bu kolay olmayacak elbette. Ayağı takılıp düşecek, gücünün tükendiğini hissedecek insan. Ancak düştüğü yerden kalktığında eskisinden bile daha sağlam olduğunu hissedecek ve hayatının dönüm noktasına hızla ilerlemeye başlayacaktır.

Etrafımızda birçok kişinin başarı hikâyelerini dinlemişizdir. O hikâyelerde ne zorluklar olduğunu da biliriz. Eğer bugün o kişiler, hikâyelerini başarı kavramıyla niteleyebiliyorlarsa bunun temel sebebi pes etmemeleridir. Neden senin de anlatacak bir başarı hikâyen olmasın. Yeter ki pes etme.

Unutma! yiğit düştüğü yerden kalkana denir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir